היתר בנייה מהו? למי הוא נועד?

כל מי שרק חלם וקצת מעבר לבנות את בית חלומותיו כבר הספיק לשמוע על הצורך בקבלת היתר.... וזה לוקח זמן.... ולא פשוט ...
אז מהו היתר בניה ?

למעשה מזווית פשוטה היתר יכול היה להראות עוד דרישה של הוועדות והרשויות כרגיל מתווספת לעומס הבירוקרטיה הקיימת לאגרות השונות ויש שיגידו שאכן זהו היתר ותו לא .

אלא שהחומר הנדרש להיתר בניה הוא למעשה היישום של חוקי הבנייה הקיימים בישראל מוצג בצורה ויזואלית והוא מאפשר לרשות המקומית לאשר שהבית שהולך להיבנות אכן יבנה לפי התכנית העירונית (תב"ע) בצורה שתיצור שילוב נכון של המבנים בסביבה העירונית מבחינת מראה ,גובה , צבע וכו' למרות השוני התכנוני והמגוון ובכך לשמור על סביבה אחידה יחסית ונעימה לעין.

בנוסף הוא מאפשר לבדוק שהמבנים אכן עומדים בתקני הבטיחות השונים בבתים פרטיים זה יבוא לידי ביטוי בחוקי הג"א לבניית מרחב מוגן דירתי ממ"ד כמו"כ בגבהים של המעקות ואילו במבנה ציבור זה יצריך מערך שלם של נגישות , כיבוי אש , ממ"מ ובכך להבטיח שבית שנבנה אכן נבנה בצורה בטוחה ותקנית.

החוק גם מסדיר את מרחקי הבנינים בצורה שתמזער היזק ראיה הוא משגיח על גבולות הבניה ובכך מונע השגות גבול ועוד כהנה כהנה

בנוסף במקרים מסוימים הרשויות כלל לא יאפשרו מכירה כל עוד שעניין החריגה מההיתר לא יטופל ויוסדר לשביעות רצונם ולכן בית שקיבל היתר בניה ונבנה לפיו יאפשר מכירה בטוחה והוגנת יותר במידה ובעליו ירצו בכך 

 הרי לנו שמעבר לבירוקרטיה שבלי ספק נוצרת בעקבות כך והאגרות שלפעמיים גורמות לוותר על כל הרעיון יש לנו גם תועלת רבה בדרישות הרבות והזמן שנצרך בשביל לקבל סוף סוף "היתר בניה" 

בהצלחה